wtorek, 17 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz

Ogłoszenia duszpasterskie - XXX niedziala zwykła - 27.10.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXX niedziala zwykła - 27.10.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz.

2.    Kończy się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Dzieci, które uczęszczając na nabożeństwa różańcowe zbierały obrazki, niech nakleją je na kartkę, podpiszą swoim imieniem i nazwiskiem i przyniosą w środę na nabożeństwo. Najgorliwsi zostaną nagrodzeni w czwartek, po ostatnim w tym miesiącu nabożeństwie październikowym.

3.    W piątek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: o godz. 7:00; 8:00 w Cementowni; 9:00; 11:00 na Cmentarzu i o 17:00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.

4.    W sobotę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w naszym Kościele zostaną odprawione  Msze Święte o godz. 7:00, 8:00, 9:00. O godz. 16:00 rozpoczniemy wieczorne Nabożeństwo za zmarłych. Gromadzimy się w Kościele gdzie będą odczytane wypominki za zmarłych i z Kościoła wyruszy modlitewna procesja na Cmentarz, na zakończenie której zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym.

5.    Dzień Zaduszny, to szczególna okazja do jeszcze większej pamięci o tych z naszych rodzin, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do Domu Ojca. Uporządkujmy groby na cmentarzu, więcej czasu przeznaczmy na modlitwę. Można już składać wypominki, tak jak w ubiegłym roku przyjmujemy na wypominki roczne, półrocze, oktawalne i jednorazowe.

6.    Pamiętajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmen-tarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Do 8 listopada będziemy odprawiali Mszę św. oktawalną za zmarłych codziennie o godz. 17:00. Zachęcamy do wspólnej Modlitwy.

7.    W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje akcję „Płomyk Nadziei”. Proponujemy, aby na grobach naszych bliskich obok wielu zniczy zapłonął także ten który będzie symbolem naszej solidarności z potrzebującymi i konkretnym wsparciem. Wychodząc z Kościoła możemy nabyć taki znicz – duży w cenie 5 zł, mały 4 zł. Za rozpalony płomyk nadziei – Dziękujemy.

8.    W tym tygodniu nie będzie Kręgu Biblijnego.

9.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy piątek miesiąca – będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Spowiedź w czasie Mszy św.;
•    pierwsza sobota miesiąca – powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Odwiedziny chorych od godz. 9:00;

10.    W piątek i sobotę z racji uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych kancelaria parafialna będzie nieczynna.