piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII niedziala zwykła - 13.10.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII niedziala zwykła - 13.10.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek – św. Teresa z Avila, hiszpańska zakonnica żyjąca w XVI wieku, wielka reformatorka Karmelu i autorka dzieł mistycznych;
•    w środę – św. Jadwiga Śląska. Żyła w XIII wieku. Księżna Jadwiga była szczególnie wrażliwa na los ludzi ubogich i chorych. Dla nich fundowała wiele szpitali. Po śmierci męża osiadła w klasztorze w Trzebnicy;
•    w czwartek – św. Ignacy Antiocheński, męczennik z początków chrześcijaństwa;
•    w piątek – św.  Łukasz Ewangelista. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2.    Obchodzimy dziś Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, podstawowej drogi Kościoła. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu – to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

3.    Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie.

4.    W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Również w środę 16 października przypada kolejna rocznica wyboru  Karola Wojtyły na papieża, zapraszamy na Papieski Apel Jasnogórski o godz. 21.00.