Strona główna
piątek, 5 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Bonifacy, Walter

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII niedziala zwykła - 06.10.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII niedziala zwykła - 06.10.2013

wielkość tekstu:A | A | A

1.     W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa
•    we środę – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; spisał dzieje naszego narodu w swojej słynnej kronice
2.    W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie.
3.    W poniedziałek 7 października 2013 roku przypada piąta rocznica śmierci Księdza Biskupa Adama Śmigielskiego SDB. O godzinie 18.00 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak będzie przewodniczył mszy świętej, która zostanie odprawiona w intencji Zmarłego w sosnowieckiej bazylice katedralnej. Zachęcamy, aby w modlitwach polecać dobremu Bogu pierwszego Pasterza naszej diecezji.
4.    Przypominamy, że od 1 października Msze św. wieczorne są odprawiane o godz. 17.00 a w sobotę i niedzielę Msze św. w Sanktuarium na Skałce o godz. 16.00, a Kancelaria popołudniu jest czynna w środę i piątek w godz. 16.00 – 17.00.
5.    W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
6.    W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
7.    Jednym z ważniejszych wydarzeń w Roku Wiary będzie Dzień Maryjny, obchodzony  pod hasłem „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła” w dniach 12 i 13 października 2013 roku. Będzie to czas bardzo intensywnej modlitwy razem z Ojcem Świętym oraz zawierzenia świata Maryi Dziewicy. Zachęcamy do łączenia się w modlitwie z całym Kościołem.
8.    Dzisiaj Kościół w Polsce okazuje konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną, podejmiemy ogólnopolską modlitwę w tych intencjach po mszy św.  zbiórka do puszek na Caritas.

czytano: 1126 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.