piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI niedziala zwykła - 29.09.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI niedziala zwykła - 29.09.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
•    we wtorek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
•    w piątek – św.  Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy;
•    w sobotę – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

2.    Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3.    W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

4.    Od 1 października Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17:00 a w sobotę i niedzielę Msze św. w Sanktuarium na Skałce o godz. 16:00.

5.    Od 1 października Kancelaria popołudniu będzie czynna w środę i piątek w godz. 16:00 – 17:00. Pozostałe dni bez zmian.

6.    W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca – prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej, o godz. 15:00 – Msza św. w Cementowni;
•    pierwszy piątek miesiąca – doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej o godz. 16:00;
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9:00  a o godz. 17:00 Msza św. Różańcowa – serdecznie zapraszamy.

8.    Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży z klas III Gimnazjum do sakramentu bierzmowania. Od następnej niedzieli 6 października zapraszamy młodzież na Mszę św. o godz. 9:00, po niej spotkanie formacyjne. Chętnych spoza Gimnazjum prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Rodziców, dziadków zachęcamy do otoczenia młodzieży modlitwą i życzliwą opieką.

9.    Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną, dlatego w niedzielę 6 października br. podejmiemy ogólnopolską modlitwę w tych intencjach oraz  zbiórkę do puszek na Caritas.