piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty

Ogłoszenia duszpasterskie - XXV niedziala zwykła - 22.09.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXV niedziala zwykła - 22.09.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej;
•    w środę – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja;
•    w piątek – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
•    w sobotę – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech.

2.    W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

3.    Lokalna Organizacja Społeczna informuje mieszkańców Ogrodzieńca, że paczki żywnościowe Caritasu będą do odbioru w piątek 27.09.2013 od godz. 7 – 10 w lokalu LOS-u, ul. Kościuszki 39b, natomiast w Cementowni również w piątek 27.09.2013 od godz. 12 – 13 w ustalonym poprzednio miejscu.

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA MŁODYCH DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Umiłowani Diecezjanie! Droga Młodzieży!

Mamy jeszcze żywo w pamięci wielkie święto wiary, jakimi były Światowe Dni Młodych w Rio de Janeiro w lipcu tego roku. Ojciec Święty Franciszek zachęcał młodzież zgromadzoną ze wszystkich stron świata, by „dodawali wiary do swojego życia”, by nie bali się dzielić świadectwem swojej wiary. Przypomniał, że jako uczniowie Chrystusa jesteśmy posłani, by głosić Ewangelię wszędzie tam, gdzie będziemy: w miejscach nauki, pracy i spotkań z rówieśnikami.
Okazją do realizacji tego wezwania są odbywające się już po raz czwarty Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej, które będą miały miejsce się w dniach 26-29 września br. Centralnym miejscem spotkań będzie Dąbrowa Górnicza i parafia pw. NMP Anielskiej.
Tegoroczna edycja rozpocznie się już w czwartek seansami filmowymi Kina Młodych. W piątek na młodzież czekają m.in.: sztuka teatralna, rozgrywki siatkówki, kolejne seanse Kina Młodych, Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej, spotkanie z Lechem Dokowiczem, reżyserem filmu o cudach eucharystycznych „Ja Jestem”, oraz nocne manewry.
Sobota będzie dniem ewangelizacji ulicznej. W samo południe na malowniczą trasę w okolicy jeziora Pogoria wyruszy I Bieg Młodych Diecezji Sosnowieckiej, a od godziny 14:00 w Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Górniczej odbywać się będą rozmowy o wierze z zaproszonymi gośćmi: muzykiem, artystąmalarzem, dziennikarzem, aktorem, ojcem oraz biblistą.
Kolejnym miejscem sobotnich spotkań będzie Hala Widowiskowa „Centrum” przy al. Róż w samym centrum Dąbrowy, w której organizatorzy przewidzieli czas na świadectwa, wspólną zabawę, koncert ewangelizacyjny oraz wieczorną celebrację i adorację Najświętszego Sakramentu.
W niedzielę – ostatnim dniu spotkań – o godzi-nie 15:00 zgromadzimy się przy kościele pw. Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej na Koronce do Bożego Miłosierdzia i przejdziemy w Marszu dla Życia i Rodziny do Bazyliki pw. NMP Anielskiej na uroczystą Eucharystię.
Zapraszam każdego do udziału w tym wydarzeniu. Nawet jeśli nie możemy uczestniczyć we wszystkich punktach bogatego programu, weźmy udział chociaż w części tego, co przygotowano. Spotkajmy się razem, aby umocnić naszą wiarę.

Z błogosławieństwem,
+ Grzegorz Kaszak