sobota, 21 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Daria, Mateusz

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV niedziala zwykła - 15.09.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV niedziala zwykła - 15.09.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek  – św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku;
•    w środę – św. Stanisław Kostka, patron polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia;
•    w piątek – św.  Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem;
•    w sobotę – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

2.    Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas tylu pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw naszego umiłowanego Jana Pawła II, a także Benedykta XVI, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich… Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

3.    W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

4.    W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy ministrantów na zbiórkę.

5.    W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.    Dzisiaj na Górze Świętego Piotra w Pilicy Mszą św. o godz. 15.00 rozpocznie  się spotkanie popielgrzymkowe tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy uczestników pielgrzymki  i wszystkich, chętnych.

7.    W poniedziałek 23.09.2013 w przychodni w Ogrodzieńcu wykonywane będą badania USG Doppler przepływów żył i tętnic szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy oraz echo serca. Koszt badań wynosi 55 zł.