niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Marka, Gabriela

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII niedziala zwykła - 08.09.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII niedziala zwykła - 08.09.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w piątek – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.

2.    W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

3.    W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy ministrantów na zbiórkę.  Kandydatów zapraszamy o na godz. 17:00.

4.    W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Spotkanie z rodzicami dzieci mających w nadchodzącym roku przyjąć  Pierwszą Komunię Świętą odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:30.

6.    W przyszłą niedzielę 15 września na Górze Świętego Piotra w Pilicy odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy uczestników pielgrzymki, jak i wszystkich, którym idea pielgrzymowania jest bliska sercu. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu.