Strona główna
środa, 3 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Leszek, Tamara

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII niedziala zwykła - 08.09.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII niedziala zwykła - 08.09.2013

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w piątek – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.

2.    W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

3.    W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy ministrantów na zbiórkę.  Kandydatów zapraszamy o na godz. 17:00.

4.    W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Spotkanie z rodzicami dzieci mających w nadchodzącym roku przyjąć  Pierwszą Komunię Świętą odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 18:30.

6.    W przyszłą niedzielę 15 września na Górze Świętego Piotra w Pilicy odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy uczestników pielgrzymki, jak i wszystkich, którym idea pielgrzymowania jest bliska sercu. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 

czytano: 1104 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.