wtorek, 17 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz

Ogłoszenia duszpasterskie - XXI niedziala zwykła - 25.08.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XXI niedziala zwykła - 25.08.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    we wtorek  – św. Monika, matka Świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie
•    w środę – św. Augustyn (354-430), syn Świętej Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła
•    w czwartek – św. Jan Chrzciciel. W tym dniu wspominamy jego męczeństwo Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.

2.    Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Zapraszamy na Mszę św. do Sanktuarium w Skałce o godz. 17.00.

3.    Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

4.    Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego w niedzielę za tydzień o godz.10.30 podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

5.    Od następnej niedzieli wracamy do zwyczajnego porządku Mszy świętych. Nie będzie już Mszy o godz. 11.00. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 12.00. Pozostałe Msze św. bez zmian.

6.    W klasztorze oo. franciszkanów w Pilicy odbędzie się kurs przedmałżeński w terminach 14, 21, 28 września (trzy kolejne soboty) po Mszach św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkie pary poważnie myślące o ślubie do nieodkładania kursu przedmałżeńskiego na ostatnią chwilę i skorzystania z nadarzającej się okazji.