piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna

Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII niedziala zwykła - 04.08.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII niedziala zwykła - 04.08.2013

1.    W tym tygodniu obchodzimy:

•    we wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego – przypominające nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. W naszej parafii jest to Dzień Odpustu. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 (Suma Odpustowa). Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Za pobożny udział we Mszy św. w tym dniu uzyskać można odpust zupełny na zwyczajnych warunkach. Należy w tym celu być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego), przebywać w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego;
•    w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu;
•    w piątek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża. Z wykształcenia była filozofem. Nawróciła się na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, wstąpiła do karmelu. Oddała życie w obozie zagłady w Auschwitz. Jest patronką Europy;
•    w sobotę – Święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego. Zginął męczeńską śmiercią w 258 roku.

2.    W piątek, 9 sierpnia, z Olkusza wyruszy XXII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza grupa dołączy do pielgrzymki w dniu następnym, tj. 10 sierpnia. Pielgrzymowanie rozpocznie-my od Mszy św. w Sanktuarium w Skałce o godz. 8.30. Wciąż można się jeszcze zapisać. Wszystkich wybierających się na pielgrzymkę zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w środę, 7 sierpnia, po wieczornej Mszy św., tj. ok. godz. 18.40. Na spotkaniu tym m.in. rozdawane będą identyfikatory, śpiewniki i chusty pielgrzymkowe, w związku z czym prosimy o obowiązkowe podejście do obecności.