wtorek, 17 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI niedziala zwykła - 21.07.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XVI niedziala zwykła - 21.07.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów, i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana.
•    we wtorek – św. Brygida (ok. 1302-1373), patronka Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani.
•    w środę – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich.
•    w czwartek – św. Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.
•    w piątek – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny.

2.    W przyszłą niedzielę, z racji wspominanego w tym tygodniu św. Krzysztofa, odbędzie się poświęcenie pojazdów drogowych po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich posiadaczy samochodów, motocykli, skuterów, rowerów wraz ze swoimi pojazdami.

3.    Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być solą dla współczesnego świata.