niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Marka, Gabriela

Ogłoszenia duszpasterskie - XV niedziala zwykła - 14.07.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XV niedziala zwykła - 14.07.2013

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza;
•    we  wtorek – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel. Na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła;
•    w sobotę – bł. Czesław (ok. 1180 – ok. 1242), prezbiter, duchowy syn Świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

2.    W sierpniu wyruszy XXII Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Rozpocznie się ona w Olkuszu. Nasza grupa pilicko-ogrodzieniecka dołączy do pielgrzymki 10 sierpnia w Podzamczu. Po czterech dniach marszu 13 sierpnia dotrzemy na Jasną Górę.
Przyjmujemy zapisy. Zgłoszeń można dokonywać osobiście w zakrystii, telefonicznie pod numerem parafialnym 699-189-130 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: tabor.ogrodzieniec@op.pl. Do zgłoszenia prosimy przygotować imię i nazwisko każdego uczestnika, dokładny adres zameldowania, datę i miejsce urodzenia oraz PESEL – dane te są potrzebne do wykupienia ubezpieczenia. Całkowity koszt pielgrzymki wynosi 55 zł od osoby. Dla chętnych organizujemy autokar powrotny w cenie 15 zł (liczba miejsc ograniczona).
Pielgrzymka piesza jest nie tylko formą spędzenia wolnego czasu wakacyjnego, ale i okazją do przeżycia swego rodzaju rekolekcji w drodze i pogłębienia relacji z Bogiem. Gorąco zachęcamy wszystkich – młodszych i starszych – do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Przed pielgrzymką odbędzie się spotkanie organizacyjne, o terminie którego poinformujemy niebawem.

3.    Przypominamy, że w wakacje obowiązuje zmieniony rozkład Mszy niedzielnych, które odprawiane są w następującym porządku: 7:00, 8:00  w Cementowni, 9:00, 11:00, 17:00 w Sanktuarium w Skałce i 18:00. Nie ma Mszy o godz. 10:30 i 12:00.

4.    W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.