Strona główna
sobota, 6 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Laura, Laurenty

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - XIII niedziala zwykła - 30.06.2013

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - XIII niedziala zwykła - 30.06.2013

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w środę – św. Tomasz Apostoł, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
•    w sobotę – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja Świętego Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

2.    Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

3.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca - dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołani, także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15:00 Msza św. w Cementowni.
•    pierwszy piątek  miesiąca  - pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta od godz. 17:00.
•    pierwsza sobota miesiąca - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.

4.    Od dzisiejszej niedzieli  obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Msze będą odprawiane o godz. 7:00, 8:00 – w Cementowni, 9:00, 11:00, 17:00 – na Skałce i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00.

5.    Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

czytano: 1306 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.