Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła - 23.06.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XII niedziela zwykła - 23.06.2013 r.

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronuje nam:
•    w piątek – św.  Ireneusz, biskup Lyonu, teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, obdarzony tytułami ojca i doktora Kościoła.

2.    Dzisiaj obchodzimy  Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.  Za zmarłych ojców pragniemy modlić się dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej  modlitwy.

3.    W poniedziałek  przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

5.    W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka. W Roku Wiary można w tym dniu z racji uczestniczenia w Eucharystii  zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

6.    Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jednoczy wiernych całej naszej diecezji, którzy w różnych terminach i różnymi drogami zmierzają na Jasną Górę. W czasie tych rekolekcji w drodze w tym roku podejmiemy refleksję na temat „Z wiarą odważnie przez życie”. Pierwsza część pielgrzymki diecezjalnej  rozpocznie się w Olkuszu  9 sierpnia br. Mszą święta o godzinie 8:00 w Bazylice pw. św. Andrzeja Apostoła. Druga część rozpocznie swoje pielgrzymowanie z kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie 23 sierpnia br.. Zachęcamy do udziału w tych pielgrzymkach. Przypominamy, że w zakrystii można nabyć płytę CD zespołu Pielgrzym pt. Wierzę.

7.    Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy organizuje w sobotę 29 czerwca br. na Wzgórzu św. Piotra Zlot Rowerowy z diecezji sosnowieckiej . W programie o godzinie 11:00 przewidziana jest msza święta odpustowa i konkursy sprawnościowe z nagrodami.

8.    U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

Serdecznie zapraszamy na Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek:

8:00    Msza św. dla Szkoły Podstawowej w Ogrodzieńcu;
9:00    Msza św. dla Szkoły Podstawowej w Podzamczu (w Skałce);
17:00    Msza św. dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.

czytano: 1308 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.