sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata

Ogłoszenia parafialne - XI niedziela zwykła - 16.06.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - XI niedziela zwykła - 16.06.2013 r.

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – św. Albert Chmielowski zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”. Jest patronem naszej diecezji;
•    w piątek – św. Alojzy Gonzaga zakonnik, który obok Świętego Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

2.    Dobiegliśmy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

3.    Wszystkich wybierających się na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się w parafii św. Maksymiliana w Olkuszu dn. 23.06.2013 r. W programie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka o godz. 18.00, po Mszy wspólny śpiew wraz z zespołem „Pielgrzym”. Serdecznie zapraszamy. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba osób, istnieje możliwość zorganizowania dowozu na miejsce. Prosimy chętnych, by zgłaszali się do zakrystii jak najszybciej, najlepiej jeszcze dzisiaj.

4.    W związku z pielgrzymką powstała inicjatywa stworzenia profesjonalnej płyty z muzyką pielgrzymkową, którą nagrał zespół „Pielgrzym” pod kierunkiem ks. Marka Bigaja. Członków zespołu, pochodzących z terenu naszej diecezji, łączą pokłady niesamowitej energii i wielkiej radości, które czerpią ze wspólnej pasji: śpiewania na chwałę Boga. Honorowy patronat nad płytą objął J.E. Ks. Bp Grzegorz Kaszak, który kieruje do nas w związku z tym słowo:

Drodzy Diecezjanie!

Sierpniowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę do naszej Najukochańszej Matki jest ogromnym przeżyciem i wspaniałym doświadczeniem, które – jak potwierdzają to liczne świadectwa – przynosi wspaniałe owoce nie tylko tym, którzy osobiście udają się do tego świętego miejsca, ale także ty, których intencje, prośby i podziękowania są niesione przed oblicze Jasnogórskiej Pani przez pielgrzymów.
A jeśli wędrować do Czarnej Madonny, to koniecznie z pieśnią Maryjną na ustach. Dlatego ogromnie się cieszę, że możemy oddać do Waszych rąk płytę z pieśniami i piosenkami pielgrzymkowymi w pięknym wykonaniu zespołu „Pielgrzym”, składającego się z osób pochodzących z naszej diecezji sosnowieckiej. I do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

Wasz Biskup
+ Grzegorz

Płytę można nabyć w zakrystii w cenie 15 zł. Kwota ta przeznaczona jest na wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Płyta została nagrana w profesjonalny sposób przez znakomitych wykonawców. Gorąco zachęcamy do nabycia i słuchania, a może stanie się to zachętą do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

5.    Informujemy, że od czerwca Lokalna Organizacja Społeczna przejęła obowiązki związane z wydawaniem żywności w ramach programu PEAD 2013 (Caritas Diecezji Sosnowieckiej) na terenie Ogrodzieńca i Podzamcza. Zainteresowane osoby mogą się zgłaszać do biura LOS w Ogrodzieńcu ul. Kościuszki 39b lub telefonicznie pod nr 691-770-825.

6.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.