wtorek, 17 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Narcyz

Ogłoszenia parafialne - IX niedziela zwykła - 02.06.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - IX niedziela zwykła - 02.06.2013 r.

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w poniedziałek – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa
•    w środę – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

2.    Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

3.    Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

4.    W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego ostatnich czasów będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzą-cych naszym narodem.

5.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

6.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwszy czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. w Cementowni o godz. 15.00.
•    pierwszy piątek miesiąca – w tym dniu przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Spowiedź od godz. 17.00. Kancelaria będzie nieczynna.

7.    Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Zaproszenie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka
do wiernych Diecezji Sosnowieckiej w związku z 14. rocznicą wizyty bł. Jana Pawła II w Sosnowcu

Umiłowani Diecezjanie!

W Roku Wiary chętnie spoglądamy na Świętych, którzy ukazują, że można pięknie i konsek-wentnie oraz bardzo radośnie żyć Ewangelią naszego Pana Jezusa Chrystusa. „Przykład Świętych nas pobudza, a ich bratnia modlitwa nas wspomaga” - jak mówią teksty mszalne.

Prawie czternaście lat temu mieliśmy szczęście gościć wśród nas wielkiego świętego – Papieża Polaka, błogosławionego Jana Pawła II. Ten człowiek głęboko zanurzony w kontakcie z Panem Bogiem to prawdziwy świadek wiary i Ewangelii. Możemy sami potwierdzić, że jego słowa i modlitwa potrafiły przemieniać oblicze naszej ziemi. Chętnie wracamy do tamtych wydarzeń, a ufając w praw-dę o Świętych Obcowaniu, wciąż prosimy bł. Jana Pawła o wstawiennictwo i pomoc dla nas.

Już tradycyjnie w niedzielę 16 czerwca br. bardzo serdecznie zapraszam wszystkich diecezjan na Plac Papieski w Sosnowcu, aby dziękować Bogu za dar obecności Ojca Świętego w naszej diecezji oraz umocnić naszą wiarę we wspólnocie modlitwy i radości.
Nasze spotkanie rozpoczniemy około godziny 1530. Następnie o 1600 będziemy celebrować uro-czystą Mszę Świętą. Po niej będzie czas na wspólny poczęstunek i koncert w wykonaniu zespołu naszych kleryków oraz chóru parafialnego „Cantamus Domino” ze Sławkowa.

Wszystkim z serca błogosławię.

+ Grzegorz
Wasz Biskup