Strona główna
piątek, 5 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Bonifacy, Walter

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 26.05.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 26.05.2013 r.

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:
•    w środę – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek.
•    w sobotę – św. Justyn, męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.

2.    W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.

3.    We wtorek przypada 32. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz w naszej historii oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

4.    Poświęcenie pól odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:00 – w Śrubarni, we wtorek o godz. 17:00 w Józefowie.

5.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

6.    W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godzinie 7:00, 8:00 w Cementowni, 9:00, 10:30 – po tej Mszy św. wyruszymy z procesją z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy o ich przygotowanie. Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe  do sypania kwiatów. Na zakończenie procesji Msza św. Po południu Msze św. o godz. 17:00 na Skałce i o godz. 18:00. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, obecnego blisko nas.

7.    W tym tygodniu przypada:
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9:00  a o godz. 18:00 Msza św. Różańcowa – zapraszamy.

8.    W sobotę odbędzie się nasza parafialna Pielgrzym-ka do Kalwarii. Wyjazd o godz. 7:00 spod szkoły podstawowej w Ogrodzieńcu. W związku z wyjazdem poranna Msza św. zostaje przesunięta na godz. 6:30.

9.    Dzisiaj Fundacja Nasza Pomoc organizuje zbiórkę do puszek po Mszach św. na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Zbiórka za aprobatą Kurii w Sosnowcu.

10.    W niedzielę 2 czerwca 2013 roku będziemy przeprowadzać zbiórkę do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

11.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1340 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.