środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma

Ogłoszenia parafialne - VII niedziela wielkanocna - 12.05.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - VII niedziela wielkanocna - 12.05.2013 r.

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – Matka Boża Fatimska. W tym dniu wspominamy też 32. rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
•    we wtorek – św.  Maciej Apostoł, wybrany do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
•    w czwartek – św. Andrzej Bobola, kapłan i męczennik. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Jest kolejnym patronem Polski.

2.    Zapraszamy na  nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w Sanktuarium Matki Bożej w Podzamczu  - Msza św. z nabożeństwem codziennie o godz. 17.00 a w Kościele  po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

3.    W środę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakr. Bierzmowania  na spotkanie formacyjne w Kościele.

5.    Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Kalwarii, która odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd około  godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.

6.    Za tydzień w niedzielę młodzież z klas trzecich Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Piotra Skuchy na Mszy o godz. 18.00. Prosimy o niezajmowanie ławek w głównych rzędach, które będą zarezerwowane dla świadków i rodzin. A na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy obchodzić I rocznicę przyjęcia Komunii św.

7.    Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem i dla dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w piątek o godz. 16.00.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.