Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia parafialne - VII niedziela wielkanocna - 12.05.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - VII niedziela wielkanocna - 12.05.2013 r.

wielkość tekstu:A | A | A

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek – Matka Boża Fatimska. W tym dniu wspominamy też 32. rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
•    we wtorek – św.  Maciej Apostoł, wybrany do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
•    w czwartek – św. Andrzej Bobola, kapłan i męczennik. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Jest kolejnym patronem Polski.

2.    Zapraszamy na  nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w Sanktuarium Matki Bożej w Podzamczu  - Msza św. z nabożeństwem codziennie o godz. 17.00 a w Kościele  po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

3.    W środę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakr. Bierzmowania  na spotkanie formacyjne w Kościele.

5.    Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Kalwarii, która odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd około  godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.

6.    Za tydzień w niedzielę młodzież z klas trzecich Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Piotra Skuchy na Mszy o godz. 18.00. Prosimy o niezajmowanie ławek w głównych rzędach, które będą zarezerwowane dla świadków i rodzin. A na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy obchodzić I rocznicę przyjęcia Komunii św.

7.    Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem i dla dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w piątek o godz. 16.00.

8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1303 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.