środa, 23 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ildefonsa, Rajmunda

Ogłoszenia parafialne - VI niedziela wielkanocna - 05.05.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia parafialne - VI niedziela wielkanocna - 05.05.2013 r.

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek - św. Apostołowie  Filip i Jakub, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
•    w środę - św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni.

2.    Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, a w Sanktuarium Matki Bożej w Podzamczu  - Msza św. z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 17.00. Weźmy liczny udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

3.    W środę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

4.    W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne w Kościele.

5.    Kurs dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbędzie się w Klasztorze w Pilicy w dniach: 11, 18, 25 maja.

6.    Przyjmujemy już zapisy na Pielgrzymkę do Kalwarii, która odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd o godz. 7.00. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

7.    W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

8.    Za tydzień w niedzielę dzieci z klas drugich szkoły podstawowej przyjmą Pierwszą Komunię Świętą na Mszy o godz. 12.00. Prosimy o niezajmowanie ławek w głównych rzędach, które będą zarezerwowane dla rodziców.