poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Ogłoszena duszpasterskie - V niedziela wielkanocna 28.04.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszena duszpasterskie - V niedziela wielkanocna 28.04.2013 r.

1.    W tym tygodniu patronują nam:

•    w poniedziałek - św. Katarzyna Sieneńska, dziewica, wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego Krzyżu.
•    w środę – św. Józef Robotnik, opiekun św. Rodziny.
•    w czwartek – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła
•    w piątek – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków

2.    W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwem. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po wieczornej Mszy św. Zadbajmy też o Jej wizerunki w na-szych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzin-nie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

3.    Od 1 maja do końca października będziemy odprawiali Msze św. w Sanktuarium Matki Bożej w Podzamczu w każdą sobotę i niedzielę o godz. 17:00. W miesiącu maju – Msza św. z nabożeństwem majowym codziennie o godz. 17:00. Zapraszamy.

4.    W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 7:00, 8:00 w Cementowni, 9:00 – Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków (po Mszy św. koncert Orkiestry przed Kościołem), 10:30, 12:00, 17:00 na Skałce i 18:00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

6.    W środę i piątek z racji przypadających świąt państwowych i kościelnych kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy w pozostałe dni.

7.    W tym tygodniu przypada:

•    pierwszy czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15:00 Msza św. w  Cementowni.
•    pierwszy piątek miesiąca – wypełniamy prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w czasie każdej Mszy św.
•    pierwsza sobota miesiąca – czcimy Matkę Naj-świętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych od godz. 9:00,  a o godz. 18:00 Msza św. Różańcowa – serdecznie zapraszamy.