Strona główna
niedziela, 22 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Milana, Tomasz

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Archiwum gazetki TABOR

Strona główna » Aktualności » Archiwum gazetki TABOR

wielkość tekstu:A | A | A

Nasza strona internetowa wzbogaciła się o archiwum gazetki parafialnej "TABOR". Znaleźć je można w kategorii "O parafii" (po lewej stronie) lub klikając tutaj. Dostępne są niemal wszystkie numery począwszy od grudnia 2011 r. W gazetce przeczytać możemy aktualne ogłoszenia parafialne, intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień, a także ciekawe artykuły nt. życia parafii, Kościoła w Polsce i na świecie oraz wiele innych. Zapraszamy do czytelnictwa.

czytano: 1455 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W nawie bocznego ołtarza usytuowany jest piękny obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, którego kompozycja nawiązuje do obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanego Dei Salus Populi Romani, ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.