wtorek, 16 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika

Ogłoszena duszpasterskie - IV niedziela wielkanocna 21.04.2013 r.

Strona główna » Aktualności » Ogłoszena duszpasterskie - IV niedziela wielkanocna 21.04.2013 r.

1.    W tym tygodniu wspominamy:

•    we wtorek - św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Dziękujmy  Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera.
•    w czwartek – św. Marka Ewangelistę jest autorem Ewangelii uważanej za najstarszą i jednocześnie najkrótszą spośród ewangelii,

2.    W rozpoczynającym się Tygodniu Modlitw o Powołania do służby w Kościele prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

3.    W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego

4.    W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania  na spotkanie formacyjne w Kościele.

5.    Mamy nową stronę internetową, serdecznie zapraszamy do jej odwiedzania. Adres ten sam: www.parafia.ogrodzieniec.pl