Strona główna
wtorek, 12 listopada 2019 r.
imieniny obchodzą: Konrad, Renata

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.dalej

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna

wielkość tekstu:A | A | A

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże. Przypominamy, że w naszej parafii w każdą środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

3. We wtorek, 16 kwietnia, przypadają 86. urodziny Emerytowanego Ojca Świętego Benedykta XVI, a w piątek, 19 kwietnia, przypada 8. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową. W naszych prywatnych modlitwach polecajmy Bożej opatrzności jego osobę.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakr. Bierzmowania  na spotkanie formacyjne w Kościele.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

czytano: 1089 razy

źródło: parafia.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu ...

dalej
Ilość zdjęć: 96
dalej
Historia Parafii w Ogrodzieńcu sięga połowy XIV wieku, a dokładnie lat 1346-58, kiedy to występuje już w liczbie kościołów płacących świętopietrze, należąc wówczas do dekanatu lelowskiego. Pierwszy kościół, który stanął w Ogrodzieńcu był kościołem drewnianym. W połowie XVI wieku został on sprofanowany przez Jana Bonara syna Seweryna i Jana Firleja, którzy przyjęli błędy ariańskie i kalwińskie szerząc je w swoich dobrach. Dopiero następny właściciel Ogrodzieńca Mikołaj Firlej zwrócił świątynię katolikom.